Dražice akumulācijas tvertnes

Rūpēties par mājā valdošo siltumu var dažādos veidos, tomēr mēs katrs dodam priekšroku energoefektīvākajiem, apkārtējai videi draudzīgākajiem un finansiāli izdevīgākajiem risinājumiem. Ja mājā jau ir uzstādīts apkures katls, kuru darbina izmantojot, kādu no cietajiem kurināmajiem materiāliem, piemēram, granulas, ogles vai malku, tad ir ieteicams arī papildus instalēt akumulācijas tvertni (saukta arī par apkures akumulatoru), kura palīdzēs Jūsu mājās siltumu uzturēt līdz pat pāris dienām ilgāk bez vajadzības vēlreiz kurināt pašu apkures katlu. Akumulācijas tvertnes ļauj efektīvāk izmantot katrā kurināšanas reizē iegūto papildus siltumu, vienmērīgi izlietojot to vēlāk, kad apkures katls savu darbu jau ir beidzis. Akumulācijas tvertnes instalācija Jūsu mājā nozīmēs arī finansiālus ietaupījumus, jo telpas būs jāapkurina retāk, dodot iespēju kurināmo iegādāties retāk un uz tā rēķina ietaupīt.

Akumulācijas tvertnes darbības princips ir pavisam vienkāršs – kad Jūsu apkures katls strādā uz pilnu jaudu, tas apsilda visu māju līdz tam laikam, kamēr apkures sistēma sasniedz nepieciešamo temperatūru. Vēlāk apkures katla radītā kurināmā enerģija tikai uztur Jūsu izvēlēto temperatūru, bet atlikusī siltumenerģijas daļa var ieplūst akumulācijas tvertnē, kur tā glabāsies līdz apkures katla radītais siltuma līmenis kritīsies degšanas procesu beigu rezultātā. Uzstādītā apkures sistēma reaģēs uz temperatūras krišanos un sāks piesaistīt siltumu no kurināšanas laikā uzlādētās akumulācijas tvertnes, lai izlīdzinātu temperatūru sistēmā. Kā jau tika minēts, šīs tvertnes var turpināt dot siltumu līdz pat vairākām dienām pēc kurināšanas, tomēr šis ilgums ir atkarīgs arī no vairākiem citiem faktoriem, piemēram, pašas akumulācijas tvertnes tilpuma un tās termoizolācijas kvalitātes, saprotams arī, ka siltuma padeves ilgumu ietekmē tādi ārēji faktori kā apkurināmo telpu siltuma zudums un āra gaisa temperatūra apsildes laikā.

Čehijas uzņēmums Dražice jau daudzus gadu desmitus darbojas kā uzticamu un kvalitatīvu ūdens sildītāju ražotājs, tomēr laika gaitā tā darbība ir tikusi paplašināta un nu tiek pārdoti arī citi ražojumi, tai skaitā arī akumulācijas tvertnes. Šīs iekārtas ir pieejamas dažādās cenu kategorijās un ar dažādiem tilpumiem, tādēļ būs iespējams atrast labāko risinājumu katra klienta individuālajām vajadzībām. Ir iespējams iegādāties akumulācijas tvertnes gan ar flanci, gan ar izvaru, bet papildu komplektācija jau ir iekļauta norādītajā akumulācijas tvertnes cenā. Vēl ir iespējams iegādāties arī tvertnes izolāciju, kas palīdzēs nodrošināt ilgāku ierīces kalpošanas periodu. Ir pieejamas arī dažādu formu un izmēru akumulācijas tvertnes, tādēļ ir iespējams atrast piemērotu risinājumu arī telpās ar neierastu izkārojumu – kāda no piedāvātajām akumulācijas tvertnēm tur noteikti atradīsies vieta! Izvēloties sev piemērotāko siltuma akumulatoru, aicinām ņemt vērā četrus augstāk minētos faktorus (tvertnes tilpumu, termoizolāciju, telpu siltuma zudumu un āra temperatūru kurināšanas sezonas laikā), lai tiktu izvēlēta vispiemērotākā akumulācijas tvertne Jūsu mājai.

Akumulācijas tvertnes bez iekšējās tvertnes

Akumulācijas tvertnes bez iekšējās tvertnes

Akumulācijas tvertnes ar iekšējo tvertni

Akumulācijas tvertņu izolācija