Kādēļ tiek uzstādīts drošības vārsts?

Ūdens sildītāja drošības vārstā ir iebūvēts atpakaļgaitas pretvārsts (atpakaļgaitas aizvars), kas novērš ūdens atgriešanos cauruļvadā. Ūdens sildīšanas laikā izveidojušies pilieni liecina par drošības vārsta pareizu darbību. Sildīšanas laikā ūdens apjoms palielinās par aptuveni 1 %. Tādējādi, uzsildot 120 litrus ūdens, iztecēs apmēram 1,3 litri ūdens. Ūdens piļu veidā iztekošā ūdens daudzums mainās atkarībā no sekojošiem faktoriem - uzsildāmā ūdens apjoma, ūdens temperatūras starpības pirms un pēc sildīšanas, ūdens spiediena cauruļvadā. 

Ja ūdens pil laikā, kad nenotiek ūdens sildīšana, problēma var būt sekojoša: 

  • Ūdens var sūkties vārstā esošo netīrumu vai nosēdumu dēļ; mēs rekomendējam pagriezt vārsta augšējā daļā esošo vāciņu vai sviru, profilaksei iesakam ik pēc 3 mēnešiem veikt šo procedūru.

  •  Rekomendējam uzstādīt spiediena redukcijas vārstu uz ienākošās ūdensvada caurules, ja pie ieejas ir augsts ūdens spiediens (5 bāri). 

  • Ūdens var sūkties arī tad, ja drošības vārsts ir bojāts.

Ja ūdens pil tikai sildīšanas laikā, pievienojiet pie īscaurules cauruli un ielaidiet tās apakšējo galu notekcaurulē. Nedrīkst pavērst ūdens novadi uz augšu, caurulei ir jābūt aizsargātai no sasalšanas un saspiešanas, bet tās garums nedrīkst pārsniegt 2 m. 

Taču vislabākais risinājuma variants ir izplešanās tvertnes uzstādīšana starp ūdens sildītāju un drošības vārstu. Izplešanās tvertnes apjomam ir jābūt aptuveni 4 % no ūdens sildītāja apjoma. Tādējādi jūs varēsiet izvairīties no pārlieku liela ūdens patēriņa, atsevišķās valstīs šāds risinājums ir pat obligāts.